تبلیغات
قسمت فرهنگی کانون - برهنگی امر وارداتی دشمنان قسم‌خورده ملت ایران است


قسمت فرهنگی کانون

کدام برگ را از تقویم ها کنده اند که تاریخ هیچگاه به جمعه نمی رسه....

حجت‌الاسلام كاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران با تسلیت ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا (س)، خود و نمازگزاران به تقوای الهی دعوت كرد.
وی با اشاره به اجلاس گروه 15 كه قرار است از فردا در تهران آغاز به كار كند، تصریح كرد: اجلاس گروه 15 كه البته 19 عضو دارد در شرایطی در تهران برگزار می‌شود كه حداقل 8 رئیس‌جمهور و مسئولان رده بالا از وزیر امور خارجه گرفته تا معاونت‌ها مهمان كشور ما خواهند بود. حضور مسئولان رده بالای 19 كشور جهان در تهران نشان می‌دهد كه نظام جمهوری اسلامی ایران از موقعیتی ممتاز در جهان برخوردار است و از نظر دیپلماسی تحرك قوی و مطلوبی دارد.
وی همچنین گفت: در شرایطی كه ایران را متهم به انزوا می‌كنند، این اجلاس می‌تواند خروجی قابل توجهی برای رفع مشكلات كشورهای در حال توسعه داشته باشد و گام‌های جدیدی برداشته شود.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران، متذكر شد: نمایشگاه امسال نقطه عطفی بود بر اساس آنچه كه از گزارش‌ها نقل می‌شد؛ حدود 5 میلیون نفر از این نمایشگاه بازدید كرده‌اند كه این مسئله نشان‌دهنده فرهنگ، تمدن و اندیشه‌گرایی ملت ایران و جوانان است.
به گفته وی اصل این حركت و به وجود آوردن زمینه مراجعه و بروز فرهنگ و هدف و فكر بسیار مبارك است اما انتظار می‌رود كه خوراك لازم را به تشنگان عرضه كنند. انتقال محتوای انقلاب، انتقال امتیاز حاكمیت دین، حكومت خدا، فراگیر شدن دین در شئون مختلف زندگی بشر كه از این حكومت مطلقه خدا در شئون زندگی و فراگیری قوانین آسمانی در اقتصاد، فرهنگ، سیاست و جنگ، صلح، خانواده و تربیت و سایر امور تحت عنوان ولایت فقیه یاد می‌كنیم، از جمله مواردی است كه انتظار می‌رود در نمایشگاه كتاب عرضه شود.
صدیقی با اشاره به تاریخ 8 سال جنگ تحمیلی گفت: جنگ ما عصاره جنگ‌های دین علیه بی‌دینی بوده است؛ 8 سال ملت عزیز ایران دانشگاهی را تأسیس كردند و بسیجی‌هایمان تا سردارانمان و نیروی‌های مردمی تا نیروهای مسلح در این مدت همه قهرمان و آموزگار بودند.
وی در ادامه خواستار انتقال دین، عشق، عزت، شرف، استقلال، ظلم‌ستیزی و استكبار‌ستیزی به نسل جدید و نسل‌های آینده از سوی اساتید جنگ تحمیلی شد و آن را جزء امور ضروری دانست.
خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: تاریخ‌نویسان خداترس باید قلم بزنند و تاریخ انقلاب و تاریخ كشور، تاریخ احیای دین و فضیلت و ارزش‌ها را مرقوم و مكتوب كنند و به این همه تشنگان عرضه كنند كه این مسئولیتی بزرگ و به طور واجب كفایی بر همه لازم و واجب است.
وی در ادامه با اشاره به عفاف و حجاب در كشور عنوان كرد: قانونی زندگی كردن، با مقررات خود را وفق دادن، مدنیت را در عمل و زندگی نشان دادن، این توقع خداوند و رسول وی و امام زمان و شهداء و اولیای دین و مؤمنان جامعه ما خصوصاً مطالبه زن‌های سنگر‌نشین است؛ این افراد حركت خارج از چارچوب شرع و بی‌اعتنایی به قوانین مملكت را مصیبت می‌بینند و آمادگی برای هر نوع فداكاری را دارند.
صدیقی در همین زمینه با تأكید بر اینكه حضرت‌زهرا (س) قربانی ارزش‌های دینی شده است، تصریح كرد: حضرت زهرا (س) الگوی انسان كامل است؛ در این جنگ نرمی كه شروع شده، برخی توجه ندارند و خیال می‌كنند بدحجابی و بی‌حجابی، "آزادی " است.
وی با بیان اینكه آزادی در چارچوب قانون در همه جای عالم وجود دارد، متذكر شد: رعایت چارچوب‌های هر كشوری جزء مدنیت برای مردم آن كشور است. مسئله مبارزه با حجاب و كشف حجاب پدیده‌ای نیست كه به تازگی مطرح شده باشد؛ دنیای غرب كه مأمورین ابلیس و شیاطین روزگار ما هستند، رضا شاه را در ایران برای كشف حجاب مأمور كرده‌ بودند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: طبق گزارشی، در قم افرادی شناسایی و دستگیر شده‌اند كه اقرار كرده بودند كه هر روز تعدادی زن را از مكان‌های مختلف می‌آورند و رها می‌كنند تا برای مردم قبح بی‌حجابی از بین برود. این همان اقدامی است كه انگلیس در زمان رضاشاه انجام داده است.
به گفته وی این حركت، اقدام دشمن علیه استقلال و فرهنگ دینی ماست. پوشش هم برای مردان و هم برای زنان یك شخصیت است و برهنگی، بی‌تمدنی و بازگشت به قهقرا است. انسان‌های متمدن همواره با پوشش بوده‌اند. برهنگی یك امر وارداتی از سوی افرادی است كه با ما سرسازش ندارند و دشمنان قسم خورده ما هستند.
وی در خاتمه سخنان خود با یادآوری اینكه حجاب یك مسئله دینی و ملی و فرهنگی و معنوی است و در استقلال ما و در مقابله ما با جنگ نرمی است كه دشمن بر ما تحمیل كرده است، اظهار داشت: یقین دارم كه اگر ادارات و آموزش و پرورش ما به خصوص رسانه ملی ما این موضوع را خوب توجیه كنند و به این جنگ نرم كمك نكنند، بانوان ما با گرایشی كه به پیامبر دارند، از حركاتی كه برخی انجام می‌دهند ناراضی هستند.

نوشته شده در جمعه 24 اردیبهشت 1389 | ساعت 02:32 ب.ظ | توسط برنایان |نظرات |قالب رایگان وبلاگ پیچك دات نت