تبلیغات
قسمت فرهنگی کانون - اولین سالگرد ارتحال محبوب المومنین و بقیة الصالحین و العارفین زاهد پارسا آیت الله بهجت (نورالله مرقده و رفع الله درجاته)


قسمت فرهنگی کانون

کدام برگ را از تقویم ها کنده اند که تاریخ هیچگاه به جمعه نمی رسه....

غم فراق تو در باورم نمی گنجد .....

انگار همین دیروز ظهر بود که خبر ایست قلبی و انتقالش به بیمارستان رسید . انگار همین الآن است که دارم خبر رجعتش به عالم ملکوت را می خوانم . انگار که نه - واقعاْ هنوز در فراقش اشک می ریزم . نفهمیدم چطور به قم رسیدم و در تشییع بدن مطهرش که از روز قبل در ایوان آینه حرم بی بی کریمه فاطمه معصومه (س) جای گرفته بود شرکت کردم . واقعاْ تن شریف او بود که داشت می رفت . چه ناگهانی چه غافلگیرانه . هنوز باورم نمی شود . درست است که اجل آنی است اما او هنوز باید می ماند . فکر می کردم من می میرم و او تا ظهور حضرت بقیة الله (عج) خواهد ماند . فکر می کردم بوسیله او اتفاقات جهانی رخ خواهد داد . اما رفت . بی خبر رفت . در فاطمیه رفت تا در تشییع پیکر حضرت صدیقه طاهره (س) شرکت کند . تصور کنید . آیت الله بهجت (ره) زیر تابوت مادرش فاطمه زهرا (س) .

ناباورم که محبوبم و مرادم و جمال جمیلم را یک سال است که از دست داده ام و دیگر صدایش را - نگاه عمیقش را در زیارت حضرت رضا (ع) و پابوسی حضرت نخواهیم دید . باورم نمی شد که دارم بر بدنی نماز میت می خوانم که عمری بر بدن اولیا و صلحا و اخیار نماز خوانده است . صدای آیت الله جوادی آملی هنوز در گوشم است : عابداْ زاهداْ سالکاْ عارفاْ مطیعاْ لامر مولاه ....ما را هم بخوان ای که به مراد دلت رسیدی ! ما را هم بطلب ای که به وصالت رسیدی ! ما را هم دریاب ای که نفست حق بود ! ما را هم دعا کن در قنوت نمازهای برزخی ات * ! ای بهجت القلوب !!! غم فراق تو در باورم نمی گنجد..........

بمناسبت اولین سالگرد ارتحال بقیة السلف الصالح ، اُسوه عارفان و سالکان ، مظهر عبودیت و بندگی ، حضرت آیة الله العظمی بهجت قدس سره مجلس بزرگداشتی منعقد می شود .

زمان : یکشنبه 26 / 2 / 89  ( شب شهادت حضرت زهرا علیهالسلام ) ؛ بعد از نماز مغرب و عشاء ؛ مکان : مسجد اعظم قم .

 

* به آیت الله سید عباس کاشانی (حفظه الله) از شاگردان آیت الله سید علی قاضی (رضوان الله علیه) روز رحلت آیت الله بهجت(ره) عرض شد که از آیت الله بهجت(ره) خبری دارید ؟ فرمودند : ایشان را در حال نماز دیدم . شخص سئوال کننده از اطرافیان پرسیده بود : به آقا گفتید که آیت الله بهجت(ره) از دنیا رفته اند ؟ گفته باشند بله می دانند . دوباره سئوال را تکرار کرد . آقا تا سه بار فرمودند : ایشان را در حال نماز دیدم .

به روح بهجت المتقین آیت الحق محمد تقی بهجت(قدس سره) و استادش آیت الله العارف سید علی قاضی(ره) و همه انبیا و اولیا و صلحا و اتقیا و اخیار و محبین سلوک الی الله و گریه کنان و سینه زنان و پیر غلامان آستان قدس حسینی(ع) و به روح بی بی عالمین فاطمه زهرا (س) حمد و سوره و صلواتی هدیه کنیم .

 

منبع: هیئت مهدی جان


نوشته شده در شنبه 25 اردیبهشت 1389 | ساعت 11:54 ب.ظ | توسط برنایان |نظرات |قالب رایگان وبلاگ پیچك دات نت